טיפים להדפסה מושלמת של תמונות על קנבס (התמונות שלכם!)


מי לא רוצה לשים בסלון או בחדר השינה שלו תמונה מיוחדת, תמונות שהוא בעצמו צילם או יצר?

תמונה ייחודית, על בד קנבס איכותי, שאתם יודעים שתהיה רק אצלכם (כי קצת נמאס מתמונות הרקע של פריז, ניו יורק ולונדון) ושיותר מזה - אתם אלו שיצרתם את התמונה, אתם אלו שצילמתם אותם ברגע של השראה?

מי לא רוצה תמונה שגם תוסיף חיים וצבע לחדר וגם יהיה אפשר להשוויץ באמצעותה בכישורי הצילום המיוחדים שלכם?

אבל לפני שאתם בוחרים תמונה ממגוון התמונות שלקחתם עם המצלמה או עם הפלאפון שלכם, יש מספר דברים שחשוב לדעת. לפני שאתם מדפיסים תמונה על הקנבס, הנה מספר טיפים שיבטיחו שאכן התמונה שלכם מתאימה ותוכל להופיע באיכות גבוהה בסלון או בחדר השינה שלכם.


  1. תחשבו על המקום התלייה ועל גודל הקנבס בטרם אתם מדפיסים את התמונה


חשוב לקחת בחשבון מה היחס בין גודל התמונה אותה אתם רוצים להציג, לגודל לקיר. האם מדובר בכלל בתמונה אחת או במספר תמונות? מה המיקום של התמונה? מה הזוית - האם היא תופיע ישר כאשר בן אדם יכנס לסלון הבית או לחדר, או תופיע בזוית העין?

כמו כן, תתחשבו בשאר התמונות בחדר בבואכם להדפיס תמונה על הקנבס - האם החדר כבר "מפוצץ" בתמונות? מה צורתן וגודלן? היכן ניתן לתלות ביניהן עוד תמונה?

כל אלו הן שאלות שתצטרכו לשאול את עצמכם בטרם הדפסת התמונה. מדובר כאן בבסיס לבחירה שלהם. תתחשבו במידות התמונה וביחס התמונה למידות החדר והקיר כדי לקבוע מה להדפיס והיכן לתלות.


קחו למשל את סדרת תמונות החתונה הבאות:

מדובר בסדרה של 3 תמונות, שתלויות ממש מעל המיטה הזוגית בחדר השינה, ממש ברוחב השווה למיטה, מה שיוצר סימטריה נעימה לעין.

באמצע, התמונה עם הרקע הורוד מעניקה ניגודיות יפה לקיר בצבע הירקרק והוא אף מתכתב עם צבע הסדינים.


מקור: פינטרסט

  1. תתחשבו בצבעים הדומיננטיים בחדר בטרם יצירת התמונה


ראשית - תחשבו מה מטרת התמונה:

האם להכניס הרמוניה לחדר? להשתלב בעיצוב הקיים? במידה וכן - תוודאו שהצבעים הדומיננטיים בתמונה יהיו דומים לצבעים הדומיננטיים בחדר.


ומה אם אתם רוצים קצת לשנות אוירה? ליצור קצת עניין דקורטיבי? להכניס קצת מורכבות? במקרה כזה, תבחרו צבעים מנוגדים לצבעים הדומיננטיים בחדר. תחפשו צבעים שיהוו ניגודיות לצבעוניות הקיימת (כמו שראינו בדוגמא הראשונה).


אם אתם הולכים להדפיס תמונה בסגנון אומנותי, למשל תמונת נוף ייחודית או תמונה שהצבעים משחקים בה תפקיד חשוב, אתה צריכים לוודא שהתמונה תתאים ותתכתב גם עם צבע הקיר עצמו (וצבעים של שאר הקירות בחדר) וגם עם שאר האובייקטים בחדר - צבע הרהיטים, חפצי הנוי וכמובן הצבעים של שאר התמונות בחדר.


קחו למשל את 3 תמונות הקנבס הללו של רצועת החוף טרופית:

גם פה אפשר לראות כיצד תמונות הקנבס משנות לגמרי את מראה החדר, מכניסים לו קצת את עניין ו"שוברות" את הצבעים הקיימים עם ניגודיות יפה.

החדר פתאום נראה פחות פשוט ומשעמם, יותר מעוצב ויותר שמח.


מקור: פינטרסט

אגב - אם אתם מתכוונים להדפיס תמונות של עצמכם, או תמונות של בני אדם באופן כללי, סביר שזה הולך להיראות טוב ומאוזן על כל קיר. זה נכון גם לגבי תמונות בשחור-לבן. בתמונות של בני אדם יותר חשוב לשים לב להבעות הפנים: הבעות רציניות יעניקו פן של אומנות לחדר, חיוכים והבעות פנים צוחקות יתרמו לאווירה החיוביות בבית ובחדר.


  1. תדאגו שתמונה תהיה באיכות גבוהה


מובן מאליו, לא?


אכן, אבל איך מוודאים זאת?


כאשר אתם ניגשים לבחור את התמונה אותה אתם רוצים להדפיס על הקנבס, תוודאו שהרזולוציה שלה גבוהה ושהיא צולמה ממכשיר שמוציא תמונות באיכות טובה. אל תשכחו שכאשר אתם מגדילים תמונה, איכות התמונה יכולה לרדת.


ככל שהרזולוציה גבוהה יותר, כך תבטיחו שאיכות התמונה על הקנבס לא תיפגע, אלא תישאר נאמנה למקור - תהיה חדה ותשקף את הצבעים כמו שהם במקור.


  1. תבחרו את צורת הקנבס הכי מתאימה


מה הכוונה בצורה? אתם צריכים להתחשב במיקום של האובייקטים בתמונה ובקומפוזיציה ולוודא שצורת הקנבס שתבחרו תהיה מותאמת בצורה אופטימלית להם ולשאר המאפיינים של התמונה.


למשל, אם אתם מעוניינים להדפיס תמונת נוף משגעת שצילמתם, תמונה פנורמית עם עומק,  כמובן שכדאי להדפיס על קנבס בצורת מלבן אופקי ארוך.


לעומת זאת, אם אתם מעוניינים בתמונה סימטרית יותר או בתמונת קלוז-אפ של אדם מעניין שלקחתם בטיול - כמובן שכדאי להדפיס אותה על קנבס בצורת ריבוע.


אם בתמונה יש אובייקטים שמצולמים לגובה (למשל - בניין מיוחד, אדם שצילמתם באורך כמעט מלא וכו'), כמובן שכדאי להדפיס על קנבס בצורת מלבן אנכי ארוך.


בתמונה למטה יש חדר מדרגות מלא בקנבסים שמשקף את ההבדלים: שימו לב שתמונת הנוף הכי היא על מלבן אופקי ארוך יחסית ורוב הקלוז אפ הן ריבועיות, או לפחות פחות מלבניות.


מקור: פינטרסט

  1. תבחנו את התמונה בהדגמה בטרם מוציאים לדפוס


לפני שאתם מדפיסים על קנבס ויוצרים את התוצר הסופי, תנסו לראות אם אתם יכולים לראות הדגמה של איך המוצר הסופי עתיד להיראות.


כיום ניתן לראות הדגמה ממוחשבת בטרם אתם מזמינים.


תוודאו שאתם מרוצים מהתוצאה הסופית לפני שאתם עושים הזמנה. תוודאו שהתמונה לא יוצאת חתוכה והיא ממוקמת כמו שהתכוונתם. אם אתם מוסיפים כיתוב - תוודאו שהפונטים והצבע יוצאים כמו שתיכננתם.


שלא יצא שבסוף אתם לא מרוצים ושסתם שילמתם כסף.


  1. תהיו בטוחים שזו תמונה שתמיד תאהבו לראות מול עיניכם ושלא תביך אתכם מול אורחים


או! כאן מגיעים לנקודה שבטח אתם בכלל לא חושבים עליה ברגע זה… אבל, תחשבו טוב האם התמונה שאתם מתלהבים ממנה עכשיו, היא תמונה שתוכלו גם להסתכל עליה באהבה עוד מספר חודשים.


יותר מזה, תחשבו האם התמונה היא מתאימה לבית שלכם כאשר אתם מארחים אנשים: שהיא לא מביכה מדי, לא חושפנית מדי ושלא אכפת לכם שיראו אותה אנשים אחרים. תהיו שלמים עם מי שאתה מציגים לאורחים.


אמנם כיום הדפסת תמונות על קנבס היא אינה הוצאה יקרה בכלל, אבל בכל זאת - אתם כבר בוחרים תמונה, מקדישים זמן, מקום בקיר… תהיו שלמים איתה ובטוחים שלא תורידו אותה אחרי כמה חודשים.


עכשיו אחרי שלמדתם קצת יותר על אין להכין קנבס מושלם, אתם מוזמנים ליישם את הטיפים שקיבלתם ולעצב קנבס אישי לעצמכם.

בהצלחה! (:
הדפסה על קנבס ענק – כמה זה עולה?

רשת הלד גאה להוביל את תחום ההדפסות על מגוון מוצרים, וברשותה כשלושה עשורים של ניסיון ומומחיות עם כשלושים סניפים הפועלים ברחבי הארץ. אצלנו תוכלו להדפיס כל תמונה מבוקשת על פני מגוון גדול מאוד של מוצרים, ביניהם בלוקים מעץ, מעמדי מתכת, פדים לעכבר, ספלים ותחתיות, חולצות, מחזיקי מפתחות ועוד הרשימה ארוכה. בין היתר, אנו מבצעים הדפסות על קנבסים בשלל גדלים לרבות הדפסה על קנבס ענק. בשורות הבאות נספר לכם קצת על האפשרויות ועלויותיהן.


כמה גדול זה ענק?

אם תעיינו באתר שלנו תראו שיש הרבה גדלי קנבס שעליהם ניתן להדפיס, וגם תבינו שבאופן טבעי יש קשר בין גודל הבד המבוקש ובין מחירו. כך למשל, כאשר אנו מדבר על הדפסה על קנבס ענק הכוונה היא לבד בגודל 50 על 100 ס"מ או בגודל 60 על 90 ס"מ, שעלותו מתחילה ב- 350 ₪ (המחיר נכון לכתיבת שורות אלה). עם בדים בגדלים אלו מושגות תוצאות מרהיבות של תמונות גדולות מאוד שיכולות לכסות חלק נכבד בקיר הסלון, וגם בחדר הילדים, המשרד וכדומה. כמובן שיש גם גדלי קנבס יותר קטנים, למשל 50 על 70, 40 על 60, 50 על 50, 40 על 40 וכן הלאה. המחיר יורד בהתאם, כאשר הבדים הקטנים ביותר בגודל של 20 על 20 ס"מ בלבד מתחילים בכמאה שקלים. יש לציין כי ניתן לשלב בין מספר גדלים וצורות של בדי קנבס ליצירת קיר קולאז' מרהיב של תמונות בבית.


איזו תמונה לבחור?

תמיד כדאי להשקיע מחשבה בבחירת תמונות להדפסה על קנבס, והדבר נכון במיוחד לגבי הדפסה על קנבס ענק. כאן כבר מדובר בפריט מאוד דומיננטי שיתפוס חלק משמעותי מהקיר, וישפיע באופן בלתי מבוטל על האווירה והסגנון בחדר. לפיכך, בראש ובראשונה שימו דגש על תמונה איכותית ויפה בעלת חדות מספיק טובה, אשר התוצאה שלה באמת תהיה יפה ומכובדת. שנית, חשבו על הסגנון הקיים כרגע בחדר לרבות צבעי הקירות, תמונות אחרות שתלויות על הקיר או על קירות אחרים, פריטי הריהוט שבאזור המיועד לתמונה, האווירה שאתם מעוניינים ליצור וכן הלאה. בהתאם לכך, בחרו תמונה כלבבכם כגון תמונת נוף שצילמתם, תמונה שלכם עם בן או בת הזוג, תמונה משפחתית עם הילדים וכיוצא בזאת.


צרו את התמונה שלכם

רשת הלד השקיעה מחשבה מרובה ביצירת מערכת ידידותית ופשוטה מאוד ליצירת ההדפסה המבוקשת, שבה תוכלו לבטא את היצירתיות שלכם בקלות ובמהירות. דרך האתר שלנו תוכלו עבר עכשיו לתכנן את התמונה הרצויה ולעצבה כראות עיניכם, ואנו נדאג לביצוע מושלם ולמשלוח לכל כתובת מבוקשת. לחילופין, תוכלו לבחור לאסוף אותה מאחד מסניפינו הפזורים ברחבי הארץ.